وبلاگ توسعه دهندگان اندروید: تنظیمات زبان در هر برنامهارسال شده توسط Neelansh Sahai Developer Relations Engineer Android (در توییتر و لینکدین)

متن نوشته

در بخش 1 وبلاگ ترجیحات زبان برای هر برنامه، درباره چیستی این ویژگی، چگونگی بهره مندی توسعه دهندگان از آن، نحوه پیاده سازی این ویژگی و تأثیر پذیری ،ب و کار برای کاربران چند زبانه بحث کردیم. در این بخش از وبلاگ، نحوه مهاجرت برنامه‌های برتر مختلف به ویژگی زبان‌های هر برنامه و مزایای آن را مورد بحث قرار خواهیم داد.

داستان های موفقیت توسعه دهندگان

در اینجا چند برنامه برتر وجود دارد که به APIهای برگزیده زبانهای هر برنامه مهاجرت کرده اند. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

لوگوی لینکدین

لینکدین یک پلت فرم آنلاین مبتنی بر ،ب و کار و اشتغال است که در درجه اول برای شبکه سازی حرفه ای و توسعه شغلی استفاده می شود. با ارائه هر دو زمینه مش، برای اتصال، شکاف بین یک کارفرما و یک جوینده کار را پر می کند. لینکدین بر روی مجموعه عظیمی از بیش از 875 میلیون کاربر ثبت نام شده در سراسر بیش از 200 کشور و منطقه.

با توجه به مناطق مختلفی که پوشش می دهند، پشتیب، از چندین زبان در برنامه مهم می شود. لینکدین پشتیب، می کند 26 زبان در حال حاضر در برنامه آنها، و این فرصتی را برای کاربران فراهم می کند تا بهترین تجربیات را از آ،ین ویژگی های اندروید ارائه دهند. با این هدف، تیم LinkedIn تلاش‌های خود را برای مهاجرت به APIهای ترجیحی زبان جدید برای هر برنامه سرمایه‌گذاری کرد و به مشتریان خود انعطاف‌پذیری کامل و ویژگی‌های Android 13 را ارائه داد. تیم همچنین نقل کرد: «این کار آس، بود. ادغام با حداقل تغییرات کد.


لوگوی جیو من

MyJio یک مقصد برای شارژ مجدد، مدیریت حساب‌ها و دستگاه‌های Jio، UPI و پرداخت‌ها، خدمات سرگرمی با فیلم، موسیقی، اخبار، بازی‌ها، آزمون‌ها و موارد دیگر است. با بیش از 500 M+ کل نصب MyJio در سراسر جهان گسترش یافته است و هدف آن فراهم ، دسترسی بهتر کاربران به ابزارهای مختلف است. همچنین از آنجایی که پایگاه کاربری MyJio بسیار گسترده است، این برنامه در مجموع بیش از آن را پشتیب، می کند 12+ زبان. با این ویژگی های بسیار و تنوع گسترده ای از کاربران چند زبانه فعال، MyJio دلیل محکمی برای بومی سازی برنامه خود با استفاده از بهترین شیوه ها دارد.

توسعه دهندگان MyJio اجرا شد APIهای ترجیحات زبان برای هر برنامه درست همراه با نسخه اندروید 13، به کاربران خود این امکان را می‌دهند که از تنظیمات سیستم نیز زب، را برای برنامه خود انتخاب کنند.

یکی از موارد استفاده اصلی حفظ اولویت زبان کاربر بود، زم، که کاربران دستگاه‌ها را تغییر می‌دهند و سپس دوباره از همان حساب وارد می‌شوند. در این مورد، زم، که داده‌ها از نسخه پشتیبان قبلی بازیابی می‌شوند، ترجیح زبان نیز همراه با بقیه داده‌ها بازیابی می‌شود و تجربه کاربری یکپارچه MyJio را در همه دستگاه‌ها حفظ می‌کند. این نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری API برای کار با سایر ویژگی‌های اندروید مانند پشتیبان‌گیری و بازیابی است و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تجربه کاربری بهتری را به کاربران خود ارائه دهند.


لوگوی زوماتو

با بیش از بیش از 16.7 میلیون مشتری در حال تراکنش ماهانه در بیش از 1000 شهر در سراسر هند، این یکی از محبوب ترین خدمات سفارش غذا و کشف رستوران در منطقه است. این همچنین به این م،ی است که برنامه به چندین زبان استفاده می شود. Zomato در حال حاضر بیش از آن را پشتیب، می کند 15 زبان در برنامه آن

تیم Zomato می خواست تجربه کاربری را برای کاربران در سراسر مناطق جغرافیایی بسیار یکپارچه و لذت بخش کند. بومی سازی برنامه بر اساس منطقه و ترجیح کاربر گام مهمی در این مسیر بود. Zomato به سرعت به تغییراتی که در اندروید 13 معرفی شده بود پاسخ داد. آنها پیش رفتند و منطق تغییر زبان خود را در عرض یک هفته به تنظیمات زبان برای هر برنامه منتقل ،د. بدین ترتیب به کاربران خود کمک می کنند تا راه آس، برای استفاده از Zomato در زبان دلخواه خود پیدا کنند.

از طرف توسعه دهندگان:

در Zomato، ارائه بهترین تجربه مشتری ممکن هسته اصلی ،ب و کار ما است و ما معتقدیم بومی سازی برای ارائه تجربه ای دلپذیر به مشتریانمان در پلتفرم بسیار حیاتی است. تیم ما با A13 A13 Per-App Language Preferences API ارائه شده توسط Google یکپارچه شده است تا کاربران ما بتوانند زبان دلخواه خود را در Zomato تغییر دهند.

سهولت ادغام API به ما کمک کرد تا در کمتر از یک هفته آن را بدون زحمت انجام دهیم. سازگاری و پایداری API به عقب باعث شد که تجربه مشتریان خود را به خطر نیندازیم. امیدواریم با این کار، تجربه بهتری را برای مشتری در سفر سفارش آنلاین از طریق Zomato ارائه دهیم.


لوگوی OkCredit

OkCredit یک برنامه مدیریت اعتبار با بیش از است بیش از 50 میلیون بارگیریبا داشتن کل معاملات سالانه حدود 50 میلیارد تومان روی برنامه همانطور که OKCredit از مشاغل محلی و بزرگ و همچنین در اطراف پشتیب، می کند بیش از 10 زبان در برنامه خود، برای آنها بسیار مهم بود که از توانایی تغییر یکپارچه زبان برنامه پشتیب، کنند تا کاربران بیشتری بتوانند روی پلتفرم خود وارد شوند.

توسعه دهندگان OkCredit همیشه به سرعت تغییرات ارائه شده در اندروید را اتخاذ کرده اند. آن‌ها اخیراً APIهای ترجیحی زبان برای هر برنامه را در بازه زم، یک هفته پذیرفته‌اند، و به کاربران نهایی خود تجربه بهتر و یکپارچه‌تری را در مورد تغییر زبان برنامه‌شان در زمان راحتی ارائه می‌دهند.

از طرف توسعه دهندگان:

تقاضا برای استفاده از برنامه ها به زبان بومی در هند به طور پیوسته در حال افزایش است. پس از اینکه گوگل اخیراً تنظیمات زبان برای هر برنامه را اعلام کرد، یک تصمیم ساده برای ادغام آنها بود. پیاده سازی ساده، پایدار و سازگار با نسخه های قدیمی اندروید بود.

نتیجه

ما دیدیم که برخی از برنامه‌های برتر APIهای ترجیحی زبان هر برنامه را در برنامه‌های خود پیاده‌سازی کرده‌اند و همچنین به‌روزرس،‌ها را برای کاربران منتشر کرده‌اند. این مهاجرت آسان در چنین بازه زم، کوتاهی به دلیل سرمایه گذاری کم و حداقل تغییرات کد مورد نیاز امکان پذیر شد. در نهایت، در اینجا منابعی وجود دارد که می توانند به شما در درک بهتر این ویژگی کمک کنند.

  1. تنظیمات زبان در هر برنامه
  2. نمونه برنامه (نوشتن)
  3. نمونه برنامه ( بازدیدها )
  4. تنظیمات برگزیده زبان برای هر برنامه (ویدیو یوتیوب)
منبع: http://android-developers.googleblog.com/2022/12/per-app-language-preferences-part-2.html