Find My Device Google برای اندروید به زودی با اپلیکیشن Find My اپل مطابقت دارد


در ژوئن 2021، گزارشی چنین گفت گوگل به دنبال افزایش قابلیت های قابلیت Find My Device خود بود تا آن را به سطح شبکه Find My اپل برساند. دومی می تواند واحدهای آیفون، تبلت های آیپد، مک ها و ردیاب های AirTag گم شده یا دزدیده شده را ردیابی کند، حتی اگر خارج از محدوده Wi-Fi و بلوتوث باشند. هک، شبکه Find My این دستگاه ها را حتی اگر خاموش باشند پیدا می کند!

به زودی، دستگاه‌های Android در سراسر جهان ممکن است شبکه‌ای برای کمک به یافتن دستگاه‌های Android یا Wear OS گمشده یا دزدیده شده تشکیل دهند

Find My Device Google فقط تلفن هایی را ردیابی می کند که به حساب Google شما وارد شده اند. این پلتفرم همچنین نمی تواند به دیگران کمک کند دستگاه های گم شده یا دزدیده شده خود را پیدا کنند. با این حال، کار گوگل برای گسترش قابلیت های Find My Device ادامه دارد. یادداشت های انتشار گوگل برای به‌روزرس، دسامبر 2022 Play Store (از طریق پلیس اندروید) شامل موارد زیر است: “دستگاه من را بیابید اکنون با استفاده از یک چارچوب جدید با محوریت حریم خصوصی، از گزارش های رمزگذاری شده آ،ین مکان شناخته شده برای دستگاه های Android پشتیب، می کند.”

این می تواند نشان دهنده آن باشد گوگل در تلاش است تا به Find My Device اجازه دهد دستگاه های اندرویدی را که گم یا دزدیده شده اند حتی بدون اتصال به اینترنت ردیابی کند. با یک شبکه به‌روزرس، شده Find My Device، سرویس‌های مکان از سایر دستگاه‌های Android می‌توانند به یافتن گوشی‌های گمشده دیگر کاربران Android کمک کنند. از آنجایی که اطلاعات رمزگذاری شده است، تنها صاحب دستگاه “کشف شده” می داند که در کجا قرار دارد. همچنین می‌توان از این شبکه برای کمک به یافتن دستگاه‌های Wear OS گمشده یا ،اب شده استفاده کرد.
با بیش از 3 میلیارد دستگاه اندرویدی که در سراسر جهان شناور هستند، شبکه Find My Device می تواند زمین های زیادی را پوشش دهد. اگر این به نظر آشنا به نظر می رسد، شبکه Find My اپل اینگونه کار می کند، خود اپل می گوید: “شبکه Find My یک شبکه ناشناس رمزگذاری شده از صدها میلیون دستگاه اپل است که می تواند به شما کمک کند مکان یا دستگاه خود را پیدا کنید.” این تعداد زیاد دستگاه های فعال اپل و رمزگذاری است که باعث می شود شبکه Find My کار کند.
هیچ اطلاعیه رسمی در مورد ارتقاء Find My Device وجود ندارد و ما نمی د،م که این ویژگی چه زم، راه اندازی می شود. این یک معامله بزرگ برای کاربران اندروید خواهد بود و باید به نوعی از طرف شرکت اعلام شود.

بایگ، برنامه اکنون به طور خودکار برخی از برنامه ها را بایگ، می کند زم، که فضای ذخیره سازی تلفن Android کم است

به‌روزرس، دسامبر Play Store همچنین پشتیب، می‌کند که به کاربران اندروید در برخی ایالت‌ها اجازه می‌دهد یک نسخه دیجیتالی از گواهینامه رانندگی خود را در کیف پول Google خود قرار دهند. علاوه بر این، در اوا، نوامبر، گوگل شروع به عرضه بایگ، برنامه برای تلفن های اندرویدی کرد. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که برنامه‌ای را حذف نصب کنند تا فضای گوشی‌هایشان آزاد شود، اما همچنان اجازه می‌دهد تا داده‌های برنامه در این دستگاه‌ها ذخیره شود. در نتیجه، هنگامی که برنامه دوباره نصب می شود، کاربران دقیقاً همان تجربه ای را که قبل از حذف نصب داشتند، با آن خواهند داشت.

و به روز رس، این ماه این ویژگی را می گیرد و با آن اجرا می شود. اکنون، اگر تلفنی فضای ذخیره سازی کمی داشته باشد، به طور خودکار برنامه های خاصی را بایگ، می کند. این خبر خوبی برای ،، است که گوشی های اندرویدی ارزان قیمتی دارند که دارای فضای ذخیره سازی محدودی هستند. این ویژگی در نسخه 33.5 فروشگاه Google Play ظاهر می شود که دوشنبه گذشته حذف شد.

برای اینکه ببینید گوشی شما کدام نسخه از فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل را اجرا می کند، برنامه Play Store را باز کنید و روی ع، نمایه در سمت راست نوار جستجو در بالای صفحه ضربه بزنید. از منوی که به آن منتقل می شوید، را فشار دهید تنظیمات > در باره و نسخه Play Store را نزدیک پایین صفحه خواهید دید. همچنین یک پیوند سبز رنگ می بینید که می گوید «فروشگاه Play را به روز کنید». روی آن ضربه بزنید و Play Store به روز می شود، یا پیامی خواهید دید که می گوید گوشی شما از قبل آ،ین نسخه نرم افزار را دارد.


منبع: https://www.p،nearena.com/news/Googles-Find-My-Device-for-Android-could-soon-match-Apples-Find-My-app_id144330