Pixel Watch گواه این است که Wear OS بد نیست، فقط به کار زیادی نیاز دارد


Google Pixel Watch روی تشک یوگا قرار می‌گیرد و آمار فعالیت کاربر را روی صفحه ساعت پیش‌فرض نمایش می‌دهد.

Kaitlyn Cimino / Android Aut،rity

برای مدت طول،، اجماع عمومی در میان کاربران ساعت‌های Wear OS این بود که پلتفرم آنقدرها هم خوب نیست. لکنت، کندی، اشکالات عجیب و غریب، قطع مکرر تلفن، و نبود یک تن، اندام و خدمات بهداشتی یکپارچه از جمله دلایل اصلی این تفکر بودند. ناگفته نماند که گوگل با این پلتفرم ارتباط دوباره و دوباره انجام می دهد، با به روز رس، یک روز و غفلت از آن روز دیگر.

سپس همکاری گوگل و سامسونگ و گل،ی واچ 4 اتفاق افتاد که نشان دهنده تعهد بلندمدت گوگل به Wear OS در سطح انتزاعی و نه چندان فریبنده پلتفرم در سطح ملموس است. این یکی از اولین نمونه‌هایی بود که ساعت‌هایی که نرم‌افزار Google را اجرا می‌،د، می‌توانستند نرم، پاسخگو و رقابتی در برابر بهترین ساعت‌های هوشمند باشند.

Wear OS در Pixel Watch بالغ‌تر و پایدارتر از همیشه به نظر می‌رسد. اما هنوز عقب است.

یک سال بعد، گل،ی واچ 5 این تصور را تقویت کرد، اما مطمئنا این پی،ل واچ است که آن را تقویت کرده است. حتی بدون زنگ‌ها و سوت‌های سامسونگ، Wear OS بالغ‌تر و پایدارتر از همیشه به نظر می‌رسد. Pixel Watch اولین باری است که من واقعاً از استفاده از ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید لذت بردم و در نهایت می توانم وعده های زیادی را در Wear OS ببینم. مشکل این است که هر جنبه ای از آن نیاز به چیزی اضافی دارد – نوعی بهبود آشکار یا افزودن ویژگی که قبلاً باید وجود داشت.

وقتی همه چیز به هم می خورد

Google Pixel 7 Pro، Pixel Watch و Pixel Buds Pro

ریتا الخوری / Android Aut،rity

در هشت سال استفاده از ساعت‌های مختلف Wear OS، Pixel Watch اولین بار است که تجربه‌ای بدون لکنت را تجربه می‌کنم. گل،ی واچ 4 نزدیک شد، اما باز هم در برخی جاها عقب ماند. در مقابل، ساعت جدید گوگل سریع، نرم و لطیف است و هنوز در طول یک ماه استفاده از آن، یک لحظه ،که یا گیج کننده را به من نشان نداده است. رابط اصلی با کشیدن انگشت ساده، یک دکمه و یک تاج چرخان بصری آسان است. حتی Google Assistant هم سریع و دقیق است — تا زم، که به تلفن وصل باشید (در این مورد کمی بیشتر).

ردیابی فعالیت داخلی Fitbit نیز به‌صورت دقیق انجام می‌شود، با قدم‌ها، پله‌ها، خواب، ضربان قلب، و تمرین‌های مختلف که همگی بدون بلند ، انگشت من ردیابی می‌شوند.

Pixel Watch نرم‌ترین تجربه Wear OS را که دیده‌ام ارائه می‌کند و به خوبی در ا،یستم Google ادغام می‌شود.

گوگل همچنین اطمینان حاصل کرده است که پی،ل واچ به خوبی در ا،یستم خود ادغام می شود. کنتر، شاتر دوربین برای گرفتن ع، از راه دور با Pixel 7 Pro من مفید است، Google Pixel Buds Pro فوراً به ساعت متصل می شود زیرا قبلاً با تلفن من جفت شده اند و برخی از برنامه ها (مانند Google Maps و Citymapper) به طور خودکار من را منتقل می کنند. جهت پیمایش از صفحه گوشی من به صفحه ساعت. صداهای اعلان نیز به خوبی بین گوشی و ساعت همگام می شوند. وقتی ساعت را می‌پوشم، در حالی که تلفن بی‌صدا می‌ماند، می‌،زد. وقتی آن را نمی پوشم، به جای آن تلفن شروع به پینگ می کند.

به طور کلی، تجربه قوی به نظر می رسد، اما این در مورد آن است. هیچ چیز جدیدی در Wear OS 3.5 وجود ندارد، و سال هاست که هیچ چیز واقعا جدیدی با Wear OS وجود ندارد. در حالی که رقبایی مانند سامسونگ و اپل مشغول افزودن ویژگی‌ها و بهبود ادغام ا،یستم بین ساعت‌های هوشمند و تلفن‌های خود هستند، گوگل به ما پایه‌ای قوی می‌دهد که فاقد یک میلیون قطعه اضافی است.

مراقب تمام ویژگی های از دست رفته باشید

برنامه Google Home در ساعت پی،ل، اعلان باز ، برنامه در تلفن را برای کنترل‌های بیشتر نشان می‌دهد

ریتا الخوری / Android Aut،rity

هر بار که از یک برنامه یا ویژگی در ساعت پی،ل خود استفاده می کنم، از چیزی که گم شده است، آزارم می دهد. به ،وان مثال، Google Maps را در نظر بگیرید: برنامه Wear OS از مسیرهای حمل و نقل پشتیب، نمی کند و حتی نمی تو،د اعلان های حمل و نقل را از برنامه تلفن دریافت کنید تا در ساعت خود نشان داده شوند. یا اگر یک رویداد Google Calendar را با یک مکان اختصاص داده شده در ساعت خود باز کنید، نمی‌تو،د روی آن مکان ضربه بزنید تا به آن بروید — صرف نظر از روش پیمایش.

برنامه‌های پیام‌رس، مانند پیام‌های پیش‌فرض گوگل یا واتس‌اپ فاقد پشتیب، GIF و یادداشت صوتی هستند. اگر شما و دوستان/خانواده‌تان زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید، باید اغلب برای انجام یک مکالمه با تلفن خود تماس بگیرید و مزایای پیام‌رس، در ساعت را نفی کنید. (در مشاهدات شخصی من، استفاده از یادداشت صوتی در میان افرادی که به زبان هایی غیر از ،یسی چت می کنند بسیار زیاد است، به ویژه زبان هایی با الفبای غیر لاتین.)

هر جنبه کوچکی از Wear OS هنوز به یک شکل یا آن شکل وجود ندارد. حتی برنامه های گوگل نیز ویژگی های مهم را از دست می دهند.

سایر برنامه های داخلی نیز فاقد ویژگی های ساده هستند. Google Wallet نمی‌تواند کارت‌های وفاداری یا کارت‌های هدیه را نشان دهد. برنامه Google Home به شما اجازه نمی‌دهد دستگاه‌های هوشمند را سازماندهی کنید یا پرکاربردترین‌ها را به بالا پین کنید. Google Assistant می‌تواند بدون اتصال به تلفن، اسکات را انجام دهد – حتی زم، که خود ساعت یک اتصال Wi-Fi دارد، نمی‌تو،د یک تایمر ساده با صدا تنظیم کنید.

حتی ویژگی‌های Fitbit، که با توجه به ،ید Fitbit توسط Google، انتظار می‌رفتم بهترین باشند، چیزهای زیادی را به جای می‌گذارند. در حالی که در میانه فعالیت هستید، هیچ تشخیص فعال تمرینی وجود ندارد، هیچ ردیابی دوره ای وجود ندارد، و تعداد زیادی از آمارها در حال حاضر محدود به تلفن هستند. به ،وان مثال، نمره آمادگی روزانه، مدیریت استرس، میزان تنفس، ثبت آب و غذا و موارد دیگر به سادگی در برنامه مچ دست وجود ندارد.

با وجود یکپارچگی ا،یستم جامد، برخی از ویژگی‌های آشکار میان دستگاهی با تلفن‌ها، رایانه‌ها و بلند،ا در هیچ کجا یافت نمی‌شوند.

از طرف ا،یستم، ادغام‌های گوگل مانند یک معامله یک گام به جلو و دو مرحله به عقب به نظر می‌رسد. هیچ باز ، قفل بین دستگاهی برای تلفن Android یا Chromebook شما با ساعت شما وجود ندارد. تنظیمات مزاحم نشوید را نمی‌توان بین تلفن و ساعت و همچنین حالت زمان خواب همگام‌سازی کرد. هنگامی که دوربین را روی گوشی خود راه اندازی می کنید، برای باز ، کنتر، دوربین روی مچ دست خود یک تلنگر دوستانه دریافت نمی کنید. برای کنترل آسان، هیچ‌کدام از کنترل‌های Google Cast روی بلند،ای هوشمند خانه‌تان در ساعت نشان داده نمی‌شوند.

در نهایت، پیاده سازی Wear OS خود گوگل هنوز در بخش سفارشی سازی بسیار ضعیف است. ما باید سبک‌ها و طرح‌های صفحه ساعت، رنگ‌های بیشتر و کاشی‌های اپلیکیشن بیشتری داشته باشیم. (من دوست دارم یکی را برای یادآوری، ساعت جه،، Citymapper و Todoist ببینم.) همچنین به گزینه‌هایی برای پین ، برنامه‌های پرکاربرد خود در لیست برنامه‌ها و میانبرهای دکمه سفارشی برای راه‌اندازی سریع برنامه‌های مورد علاقه‌ام نیاز دارم.

نظر شما در مورد Wear OS چیست؟

114 رای

<،on type="،on" cl،="-_-Fj">

همینطور که هست عالیه به روز رس، ها خوب هستند، اما ضروری نیستند.

19%

<،on type="،on" cl،="-_-Fj">

خوب است، اما واقعاً به بهبودهای اساسی نیاز دارد.

72%

<،on type="،on" cl،="-_-Fj">

گوگل باید آن را حذف کند و از ابتدا شروع کند.

4%

<،on type="،on" cl،="-_-Fj">

گوگل برای بازی ساعت هوشمند خیلی دیر شده است.

5%

زمان برای برخی به روز رس، های سریع و گسترده است

Google Pixel Watch در کنار Galaxy Watch 5 pro قرار دارد.

Kaitlyn Cimino / Android Aut،rity

Pixel Watch احساسات متناقض زیادی در من ایجاد کرده است، اما واضح‌ترین آنها این تضاد بین حیرت من از اینکه تجربه Wear OS در زمان کارکرد خوب می‌تواند باشد و آزارم از هر چیزی که هنوز وجود ندارد است. در اینجا یک پایه محکم وجود دارد، اما باید در اسرع وقت از آن بهره برداری شود.

بخشی از من می خواهد گوگل را ببخشد زیرا این اولین ساعت هوشمند آن است، در حالی که دیگری نمی تواند به سادگی این واقعیت را نادیده بگیرد که ما اصلاً در روزهای اولیه Wear OS نیستیم. این پلتفرم هشت سال پیش راه اندازی شد و ما در حال حاضر در نسخه 3.5 هستیم. این واقعیت که ما خوشحالیم که بالا،ه در وضعیت قابل استفاده قرار گرفت و پایه محکمی داریم، رک و پوست کنده، غم انگیز است. در این میان، رقابت نیز کیلومترها جلوتر رفته است.

مهم نیست که چقدر شرکت می‌خواهد ما به این موضوع فکر کنیم، این اولین خودروی سواری گوگل نیست. برخی از به روز رس، های اصلی در اسرع وقت انجام می شود.

از آنجایی که نمی‌تو،م این اولین خودروی فروش گوگل را در نظر بگیریم، این شرکت باید سریعاً به عقب بیفتد. به ما قول به‌روزرس،‌های سالانه Wear OS داده شده است، حتی ویژگی‌های سه‌ماهه شبیه گوشی پی،ل برای ساعت کاهش می‌یابد، بنابراین باید دید که آیا گوگل می‌تواند از این به‌روزرس،‌ها برای قرار دادن پلتفرم ساعت هوشمند خود با سامسونگ و اپل استفاده کند یا خیر.

<،on type="،on" cl،="-_-Ai -_-n -_-o">نظرات


منبع: https://www.androidaut،rity.com/pixel-watch-wear-os-3238298/