برزیل گوشی های آیفون را به دلیل نیاز به شارژر رایگان از فروشگاه ها توقیف می کند


و، دادگستری برزیل در ماه سپتامبر پس از اینکه به این نتیجه رسید که اپل با ارائه ن، آداپتور برق همراه دستگاه به مصرف کنندگان آسیب می رساند، دستور تعلیق فروش آیفون در این کشور را صادر کرد. حتی پس از جریمه‌های میلیون دلاری، اپل همچنان از این ا،ام پیروی نمی‌کند – که اکنون منجر به توقیف آیفون‌ها از فروشگاه‌های ،ده‌فروشی توسط رگولاتور حفاظت از مصرف‌کننده مستقر در منطقه فدرال شده است.

آیفون‌های برزیل به دلیل نداشتن شارژر توقیف شدند

همانطور که برای اولین بار توسط تکنو بلاگ، Procon-DF “صدها آیفون را در فروشگاه های ،ده فروشی مختلف در برازیلیا” پایتخت برزیل توقیف کرده است. در اقدامی به نام “Operation Discharge”، تنظیم کننده قصد دارد اپل را مجبور کند از قو،ن محلی پیروی کند که لازم است تلفن های هوشمند همراه با شارژر موجود در جعبه ارسال شوند.

بر اساس این گزارش، آیفون‌ها در فروشگاه‌های اپراتور و نمایندگی‌های مجاز اپل توقیف شده‌اند. رگولاتور دستور ممنوعیت هر مدل آیفونی که فاقد شارژر موجود در جعبه است را صادر کرده است. اگرچه اپل ارسال رایگان لوازم جانبی را با آیفون 12 متوقف کرد، اما این شرکت همچنین آیفون 11 را با جعبه جدید و فشرده تر بدون شارژر به روز کرد.

پس از توقیف آیفون‌ها، اپل برزیل از ،ت درخواست کرد تا فروش گوشی‌های هوشمند در این کشور را تا تصمیم‌گیری نهایی این اختلاف، مجاز کند. شرکت گفت تکنو بلاگ که علیرغم این عملیات به فروش آیفون در برزیل ادامه می دهد.

همانطور که توسط مجله مکقاضی دیگو کامارا آلوز که به این شرکت اجازه داد تا فروش آیفون در برزیل را تا صدور حکم نهایی ادامه دهد، معتقد است که این شرکت هیچ حقوق مصرف کننده ای را نقض نمی کند. قاضی همچنین ادعا می کند که تنظیم کننده برزیل با چنین تصمیمی “از قدرت خود سوء استفاده می کند”. اپل می گوید مطمئن است که در مناقشه حقوقی پیروز خواهد شد و مشتریان «از گزینه های مختلف برای شارژ و اتصال دستگاه های خود آگاه هستند».

اپل چندان مطمئن نیست

علیرغم آنچه که این شرکت در مورد اطمینان از اینکه در این اختلاف پیروز خواهد شد، می گوید، تصمیم اخیر شرکت خلاف این را نشان می دهد. با نسل جدید اپل تی‌وی که اخیراً منتشر شده است، که به‌جای لایتنینگ، نسخه به‌روزرس،‌شده کنترل از راه دور سیری با USB-C به‌جای لایتنینگ ارائه می‌شود، این شرکت ارسال محصول را با کابل شارژ موجود در جعبه متوقف کرده است.

جالب اینجاست که در برزیل، Apple TV 4K جدید همچنان با کابل USB-C موجود در جعبه همراه است. در حالی که این شرکت دلایل این تصمیم را بیان نمی کند، اما کاملاً واضح به نظر می رسد که اپل می خواست از جریمه های بیشتر توسط رگولاتور برزیلی در میان مناقشات مربوط به شارژر آیفون جلوگیری کند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای ،ب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:


منبع: https://9to5mac.com/2022/11/24/،zil-seizes-ip،nes-retail-stores-charger-requirement/