Kuo می بیند که هدست اپل تا نیمه دوم سال 2023 به تعویق افتاده است. کسری بزرگ در محموله مورد انتظار است


هدست واقعیت مختلط اپل ظاهراً در مسیر رونمایی در ژانویه و عرضه سه ماهه دوم خود قرار گرفته است. و با طبق گزارش ها، اپل نام سیستم عامل دستگاه را از rOS (سیستم عامل واقعی) به xrOS (سیستم عامل واقعیت توسعه یافته) تغییر داد، به نظر می رسید که همه چیز در حال حرکت رو به جلو است. اما تحلیلگر معتبر TF International مینگ چی کو روز یکشنبه با یک خبر بد در حساب توییتر خود منتشر کرد.

Kuo شاهد تاخیر در عرضه هدست واقعیت ،یبی اپل تا نیمه دوم سال آینده است.

کو در توییت خود می گوید که بررسی او از زنجیره تامین اپل نشان می دهد که هدست AR/VR ممکن است تا نیمه دوم سال آینده عرضه نشود. این تحلیلگر می گوید که مشکلات نرم افزاری این هدست را متوقف می کند و در حالی که ممکن است قطعات در سه ماهه اول و دوم سال 2023 به اپل ارسال شود، تاخیر در ارسال انبوه دستگاه می تواند کل محموله ها را در سال آینده به کمتر از 500000 دستگاه کاهش دهد. این در مقایسه با پیش‌بینی اولیه Kuo است اپل 800000 تا 1.2 میلیون هدست عرضه می کند.

اگر Kuo درست باشد، ما به دنبال کاهش 38٪ تا 58٪ در واحدهای ارسال شده در سال آینده در مقایسه با محدوده پیش بینی اولیه او هستیم. و در بالاترین حد شایعه قیمت این دستگاه (3000 دلار)، اپل ممکن است 2.2 میلیارد دلار درآمد کمتری پیدا کند. او اضافه می‌کند که اگر معلوم شود بین معرفی شایعه شده ژانویه 2023 و تاریخ انتشار واقعی زمان زیادی وجود دارد، رونمایی نیز باید به تعویق بیفتد.

با توجه به اینکه این محصول که گفته می‌شود Reality One یا Reality Pro نامیده می‌شود چقدر گران است، اپل نمی‌تواند به هیچ وجه در هنگام عرضه هیچ باگ‌ای برای آن داشته باشد. این امر به ویژه در مورد بسیاری صادق است که هدست AR/VR اولیه اپل را آغاز عصر جدیدی برای این شرکت می دانند که منجر به عرضه عینک های اپل می شود. مشخصات AR، از نظر این نویسنده، “چیز بزرگ بعدی” خواهد بود که از اپل خواهد آمد و در نهایت می تواند جایگزین آیفون از نظر اهمیت برای این شرکت شود.
بیایید تفاوت بین واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) را برای ،، که مطمئن نیستند تکرار کنیم. اولی یک محیط کاملا جعلی ایجاد می کند اگرچه می تواند واقعی به نظر برسد و کاربر می تواند تجربه ای همه جانبه در داخل این محیط ساخته شده داشته باشد. با پوشیدن هدست واقعیت مجازی، کاربر ممکن است احساس کند که در حال انجام یک مسابقه تنیس در مقابل جمعیت عظیمی است، برای فردی که هدست ندارد، کاربر شبیه یک فرد دیوانه است که با راکت در هوا می‌چرخد.

این هدست می تواند دارای SoC قدرتمند M2 در زیر کاپوت باشد

AR از یک پوشش تولید شده توسط رایانه در بالای یک نمای دنیای واقعی برای انتشار داده ها استفاده می کند. یک مثال عالی از این “نمای زنده” در Google Maps است که به افرادی که در حال پیاده روی هستند کمک می کند تا با استفاده از دوربین پشتی تلفن به مقصد برسند تا با فلش های بزرگی که روی صفحه قرار داده شده است، یک نمای واقعی از آنچه در مقابل او است را به کاربر نشان دهند. کمک کند به کاربر بگوید کجا باید برود. مثال دیگر برنامه Pokemon Go است که از AR برای نشان دادن پوکمون به بازیکنان درست در مقابل آنها در حالی که محیط دنیای واقعی خود را در پس‌زمینه مشاهده می‌کنند، استفاده می‌کند.

هدست‌های Reality One یا Reality Pro می‌توانند با تراشه M2 اپل در زیر کاپوت قرار بگیرند. این محصول حرکت سر کاربر را ردیابی می کند و می تواند 15 دوربین داشته باشد. همچنین انتظار می‌رود این محصول صدای فضایی یا صدای سه بعدی را ارائه دهد. این به کاربر این امکان را می‌دهد تا تشخیص دهد که آیا صدایی از جلو، پشت سر، از هر طرف، بالای او یا زیر او می‌آید.

هدست واقعیت ،یبی اپل احتمالا پیچیده ترین محصولی خواهد بود که تا به حال توسط اپل طراحی شده است و تقاضا برای آن، علیرغم قیمت بالای آن، می تواند بسیار زیاد باشد. در نتیجه، از دست دادن تعداد زیادی از واحدها به دلیل مشکل نرم افزاری که Kuo درباره آن توییت کرد، ممکن است بازار سیاه پر رونقی را برای این هدست ایجاد کند و تقاضا قیمت ها را به حدی مضحک برساند.
منبع: https://www.p،nearena.com/news/Kuo-sees-Apples-headset-delayed-until-the-second-half-of-2023-huge-s،rtfall-in-،pments-expected_id144057