SOS اضطراری آیفون 14 از طریق ماهواره و ویژگی‌های Crash Detection ترکیب می‌شوند تا به اولین امدادگران کمک کنند تا هلیکوپتر نجات باورنکردنی را انجام دهند.


ویژگی جدید Emergency SOS از طریق ماهواره برای کاربران آیفون 14 تنها یک ماه است که در دسترس است، اما ما در حال حاضر شاهد ظهور داستان هایی هستیم که قدرت این عملکرد را به نمایش می گذارد. در حال حاضر، اولین امدادگران در کالیفرنیا از طریق ماهواره، خدمات فوریتی SOS را اعتبار می‌دهند و تشخیص تصادف با کمک به آنها در انجام یک نجات باورن،ی در جنگل ملی آنجلس.

مطابق با مجری قانون و اولین پاسخ دهندگانیک خودرو با دو سرنشین از بزرگراه جنگل آنجلس در جنگل ملی آنجلس خارج شد و از ارتفاع 300 فوتی به دره سقوط کرد. آیفون 14 یکی از مسافران این تصادف را به لطف ویژگی جدید تشخیص تصادف ثبت کرد.

در دره، مسافران سرویس تلفن همراه نداشتند، جایی که SOS اضطراری از طریق ماهواره وارد معا، می شود. پس از اینکه آیفون 14 ،ابی را ثبت کرد، ویژگی اتصال ماهواره ای آیفون 14 شروع به کار کرد تا قرب،ان را به اولین پاسخ دهندگان متصل کند. آیفون 14 به یکی از مراکز رله جدید اپل متصل شد و آن مرکز رله سپس وضعیت را با اولین پاسخ دهندگان در میان گذاشت.

ویژگی اتصال ماهواره‌ای آیفون 14 داده‌های دقیق طول و عرض جغرافیایی را مخابره می‌کند و اولین پاسخ‌دهندگان و تیم‌های نجات اعزام شدند. تیم امداد با استفاده از یک هلیکوپتر توانست قرب،ان را از دره بیرون آورده و به بیمارستان محلی منتقل کند.

این وضعیت دیروز رخ داد، همانطور که توسط تیم جستجو و نجات Montrose توصیف شده است در توییتر.

امروز بعد از ظهر تقریباً ساعت 13:55، @CVLASD تماسی از سرویس ماهواره‌ای اضطراری اپل دریافت کرد. خبرچین و یک قرب، دیگر در یک تصادف خودرو در آنجلس ،ت هوی نزدیک به مایل 18.87، جنگل آنجلس درگیر شده بودند.

وسیله نقلیه آنها تقریباً 300 دقیقه از کنار کوه خارج شده بود. آنها در یک دره دورافتاده بدون سرویس تلفن همراه بودند. قرب،ان توانستند خود را از خودرو خارج کنند. آنها با استفاده از سرویس ماهواره ای اضطراری در آیفون 14 خود توانستند از طریق متن با مرکز رله ارتباط برقرار کنند. مرکز با ایستگاه ما که ما را اعزام کرد، @LACOFD، واحدهای گشت و @SEBLASD Air Rescue 5 تماس گرفت.

مرکز تماس، طول و عرض جغرافیایی دقیقی را برای قرب،ان به ما داد. ایر اسکیو 5 توانست قرب،ان را بیابد و یک امدادگر را وارد کند. امدادگر متوجه شد که بیماران، یک زن و مرد در 20 سالگی، جراحات خفیف تا متوسط ​​داشتند. هلیکوپتر توانست قرب،ان را از دره بیرون بکشد و به بیمارستان محلی منتقل کند.

اولین تیم های پاسخ دهنده نیز برخی از فیلم های نجات را در توییتر به اشتراک گذاشتند، و بسیار باورن،ی است:

نمایندگان، از طریق سرویس ماهواره ای اضطراری آیفون از خودروی کناری مطلع شدند

امروز بعدازظهر حدود ساعت 13:55 @CVLASD تماسی از سرویس ماهواره ای اضطراری اپل دریافت کرد. خبرچین و یکی دیگر از قرب،ان در یک سانحه رانندگی تصادف کرده بودند pic.twitter.com/tFWGMU5h3V

— تیم جستجو و نجات Montrose (Ca.) (@MontroseSAR) 14 دسامبر 2022

9to5Mac’s Take

این یک استفاده بسیار چشمگیر از دو جدیدترین ویژگی ایمنی اپل برای کاربران آیفون 14 است. در حالی که تشخیص تصادف و کمک اضطراری از طریق ماهواره در حقوق خود تاثیرگذار هستند، دیدن کار، این دو ویژگی با هم بسیار چشمگیرتر است. در واقع، من حتی از این دو ویژگی آگاه نبودم میتوانست همکاری.

اپل در سند پشتیب، خود برای تشخیص ،ابی در آیفون 14 اشاره می کند که این واقعاً امکان پذیر است:

اگر iP،ne 14 یا iP،ne 14 Pro دارید، اعلان‌های Crash Detection به خدمات اضطراری ممکن است توسط Emergency SOS از طریق سیستم ماهواره‌ای در زم، که خارج از پوشش تلفن همراه و Wi-Fi هستید، جایی که SOS اضطراری از طریق ماهواره در دسترس است، ارسال شود.

ما قبلاً چند داستان از Crash Detection و Emergency SOS از طریق ماهواره برای نجات جان مردم دیده‌ایم، و این ویژگی‌ها تنها از پاییز امسال در دسترس بوده‌اند. ما انتظار داریم که داستان‌هایی از این دست ادامه پیدا کند، اما اینکه آیا هرگز داست، به این چشمگیر را ببینیم یا نه، باید دید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای ،ب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:
منبع: https://9to5mac.com/2022/12/14/ip،ne-14-satellite-crash-detection-rescue/