[Q&A] بلندگوهای SDC22 اطلاعات خود را در مورد آخرین به‌روزرسانی‌های سامسونگ به اشتراک می‌گذارند – اتاق خبر جهانی سامسونگ


همانطور که به نوآوری برای کاربران ادامه می دهد، Samsung Electronics در حال آماده شدن برای ارائه آ،ین پیشرفت های خود در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ 2022 (SDC22) است. در این کنفرانس، سامسونگ به‌روزرس،‌های نرم‌افزار، خدمات و موارد دیگر را با هدف بهبود تجربه کلی کاربر به نمایش گذاشت. برای ،ب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از ایده‌های پشت این پیشرفت‌ها، اتاق خبر سامسونگ با چهار بلندگوی SDC22 برای شنیدن بیشتر صحبت کرد.

همانطور که مردم به طور فزاینده ای بر سلامت تمرکز می کنند، صنعت فناوری به ارزش پیگیری پروژه هایی که به افراد کمک می کند سلامت و تن، اندام خود را نظارت کنند، پی برد. مهندس اصلی Jinwoo Song از تیم تحقیقات داده Samsung Research توضیح داد که چگونه پروژه Samsung Health Stack به توسعه دهندگان و مهندسان کمک می کند تا توسعه برنامه و موارد دیگر را بهینه کنند.

Q1. Samsung Health Stack چه کاری انجام می دهد و در نهایت چه مزایایی دارد؟

Samsung Health Stack یک پروژه منبع باز است که به انجام تحقیقات مرتبط با سلامت دیجیتال با استفاده از دستگاه‌های پوشیدنی، توسعه برنامه‌های کاربردی مورد نیاز و ایجاد ابزارهایی برای سرور بک‌اند و تجزیه و تحلیل در محیط Android و Wear OS کمک می‌کند. با استفاده از Samsung Health Stack، توسعه دهندگان و مهندسان فناوری اطلاعات می توانند در زمان و هزینه های مورد نیاز برای توسعه محیط من، صرفه جویی کنند و محققان می توانند بیشتر بر انجام مطالعات تحقیقاتی که از داده های دیجیتال جدید استفاده می کند، تمرکز کنند. من معتقدم که چنین راحتی برای توسعه، پایه و اساس عالی برای اشکال مختلف تحقیقات مراقبت های بهداشتی دیجیتال و فناوری های جدید مبتنی بر داده خواهد بود.

Q2. تمرکز منبع باز هنگام طراحی پشته سلامت سامسونگ چیست؟

ما آن را با تجزیه و تحلیل تجربه کاربر همه افراد درگیر در تحقیقات مراقبت های بهداشتی طراحی کردیم تا راه حل بتواند کل فرآیند استخدام شرکت کنندگان، جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها را در خود جای دهد. هنگامی که در طول توسعه مشکلاتی وجود داشت، ما راه حل هایی را از طریق همکاری مرتبط با مراقبت های بهداشتی با بسیاری از موسسات تحقیقاتی پیدا کردیم.

علاوه بر این، ما تلاش کردیم تا ساختاری را ارائه دهیم که می‌تواند برای رسیدگی به اشکال جدید داده‌ها و دستگاه‌هایی که مورد علاقه محققین سلامت دیجیتال است، مقیاس‌پذیرتر شود. به طور خاص، ما ساختار را طوری طراحی کرده‌ایم که فقط بخش‌های ضروری خاصی را می‌توان برای استفاده انتخاب کرد و گسترش داد تا در موارد مختلفی که فراتر از تحقیقات بالینی است، مانند حوزه مراقبت و غیره، کاربرد داشته باشد.

Q3. فکر می‌کنید جهت توسعه فناوری‌های مراقبت بهداشتی مبتنی بر داده‌ها به چه سمتی خواهد رفت؟

با توجه به پیشرفت فناوری از جمله هوش مصنوعی و گذار به جامعه پیر، فناوری دیجیتال که بر مصرف کنندگان و داده ها متمرکز است در زمینه مراقبت های بهداشتی اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای پاسخگویی به چنین تغییراتی، داشتن قابلیت مدیریت ایمن و تجزیه و تحلیل دقیق داده های مختلف روی کاربران مهم است.

ما بر این باوریم که دنیایی که در آن همه می‌توانند راه‌حل‌های مراقبت بهداشتی سفارشی‌شده و بهینه را با داده‌های مربوط به زندگی روزمره کاربران دریافت کنند، در آینده خواهد آمد. ما به تلاش برای توسعه فناوری ها و محصولات برای ایجاد این امکان ادامه خواهیم داد و مشتاقانه منتظریم تا شاهد مشارکت بسیاری از توسعه دهندگان در این تلاش باشیم.

به منظور ایجاد بهترین تجربه محصول، پلتفرم One UI سامسونگ یک رابط ساده و بصری را در تمام دستگاه های خود ارائه می دهد و کاربر را در مرکز تجربه دستگاه یکپارچه خود قرار می دهد. جاش راس، استراتژیست محتوا از گروه Core UX سامسونگ در ،ب و کار MX، الهام بخش One UI و نحوه ایجاد آن را با در نظر گرفتن کاربران به اشتراک گذاشت.

Q1. One UI چیست و چه تجربیاتی در اختیار کاربران قرار می دهد؟

One UI پلتفرم واحدی برای محصولات Samsung Galaxy است، از تلفن و تبلت گرفته تا ساعت و Galaxy Books. این یک تجربه یکپارچه و یکپارچه ایجاد می کند که به کاربران امکان می دهد بیشترین استفاده را از محصولات سامسونگ خود ببرند.

Q2. برای ایجاد یک رابط کاربری بصری و آسان برای کاربران، One UI از چهار اصل کلیدی پیروی می کند: سادگی، بی دردسر، سازگاری و اصالت. آیا می‌تو،د توضیح دهید که چرا این اصول برای توسعه One UI مهم هستند و فکر می‌کنید چگونه این امر تجربه تلفن همراه را برای کاربران افزایش می‌دهد؟

شما به اصول نیاز دارید تا بتو،د مطمئن شوید که طراحی شما در مسیر درستی قرار دارد. ما این چهار اصل را انتخاب کرده‌ایم زیرا آنها تمرکز خود را روی کاربر قرار می‌دهند، کاری که همیشه می‌خواهیم انجام دهیم. سادگی به کاربران کمک می کند تا روی چیزهای مهم تمرکز کنند. بی ت، به این م،است که برای انجام کارها نیازی به مبارزه ندارید. سازگاری به این م،ی است که کارها به همان شکلی که شما انتظار دارید کار می کنند، که به بی دردسر شدن کارها کمک می کند. و اصالت در مورد ایجاد تجربیاتی است که طبیعی است، مانند بخشی از بیان خود شما. وقتی این اصول با هم جمع شوند، نتیجه می تواند بسیار قدرتمند اما در عین حال ظریف باشد. شما همیشه متوجه تمام کارهایی که در طراحی انجام می شود نمی شوید و این در واقع خوب است. بهترین طراحی تقریباً نامرئی است.

Q3. چرا مشارکت ها بخشی ضروری از One UI هستند؟ مزایای مشارکت برای توسعه One UI چیست؟

مشارکت بخش بزرگی از تجربه One UI است. همانطور که سامسونگ خوب است، برای ارائه بهترین تجربه به کاربران به بینش و تخصص دیگران نیاز داریم. مشارکت برنامه‌هایی مانند SmartThings و Samsung Wallet را ممکن می‌سازد، به طوری که می‌تو،د کارهای شگفت‌انگیزی مانند کنترل ماشین یا چراغ‌هایتان، پرداخت‌ها، سوار شدن به هواپیما و موارد دیگر را مستقیماً از داخل One UI انجام دهید. مشارکت‌ها محتوای Samsung Health ما را با تخصص تن، اندام در مورد همه چیز، از آموزش خواب گرفته تا ،یب بدن و تمرکز حواس، غنی می‌کنند. مشارکت ها با GIF های Giphy و Tenor، بر،ب ها، ویژگی های دوربین سرگرم کننده در اسنپ چت و موارد دیگر طعم و مزه را به چت های شما می بخشد. مشارکت هایی مانند برنامه اه، جه،، همکاری بین سامسونگ و سازمان ملل متحد، به آگاهی بخشیدن به اه، مهم کمک می کند.

ما می‌خواهیم به کاربرانمان قدرت دهیم تا با برنامه‌ها و سرویس‌هایی که دوست دارند، کارها را آنطور که می‌خواهند انجام دهند. مشارکت بخش بزرگی از آن است.

Q4. در ادامه، برخی از چیزهایی که کاربران می توانند از One UI سامسونگ انتظار داشته باشند چیست؟

ما چیزهای زیادی داریم که امسال در SDC اعلام می‌کنیم، بنابراین نمی‌خواهم همه چیز را کنار بگذارم، اما همیشه می‌تو،د انتظار اصلاح و بهبود بیشتری داشته باشید. ما به همه چیز نگاه می کنیم، از نمادها و ،میشن ها گرفته تا نحوه سازماندهی و یافتن اشیا و موارد دیگر. ما بیشتر و بیشتر از کاربران خود در مورد اینکه چگونه تجربه تاشو چیزها را تغییر می دهد یاد می گیریم، بنابراین به دنبال پیشرفت های هیجان انگیز در زمینه ویژگی های منحصر به فرد Galaxy Flip و Galaxy Fold باشید.

سامسونگ همچنین با HealthTap برای ارائه خدمات پزشکی از راه دور از طریق تلویزیون های هوشمند خود همکاری کرده است. تایزن سامسونگ، یک سیستم عامل منبع باز، به توسعه دهندگان کمک کرد تا این سرویس را برای استفاده در تلویزیون های هوشمند بهینه کنند. شان پارک، مدیر ارشد محصول از گروه برنامه‌ریزی تجربه ،ب و کار ویژوال نمایشگر، درباره دسترسی به پزشکی از راه دور از طریق تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ توضیح بیشتری داد.

Q1. تایزن چگونه به توسعه این سرویس کمک کرد؟

سیستم عامل هوشمند سامسونگ الکترونی، (OS) تایزن زمینه را برای ناوبری آسان در صفحه نمایش بزرگ فراهم کرد. تایزن بسیار سریع استقرار می‌یابد، همانطور که در مدت سه ماه توانستیم به آن برسیم.

Q2. مزایای دسترسی چیست پزشکی از راه دور خدمات از طریق تلویزیون های هوشمند سامسونگ؟

این روزها همه چیز از راه دور رفته است. ما می خواهیم به کاربران سامسونگ راه راحت تری برای دسترسی به مراقبت های پزشکی ارائه دهیم که همان پزشکی از راه دور است.

همکاری سامسونگ با HealthTap به شما این امکان را می دهد که از طریق یک صفحه نمایش بزرگ از راحتی خانه خود به پزشک مراجعه کنید و تجربه ای فراگیرتر از سلامت از راه دور ایجاد کنید. اگر می خواهید به خدماتی از جمله مشاوره سلامت روان دسترسی داشته باشید، می تو،د این کار را با تلویزیون های هوشمند سامسونگ انجام دهید. برای ،، که کمی بزرگتر هستند و بینایی آنها استفاده از صفحه نمایش کوچک موبایل را دشوار می کند یا برای ،، که نیاز به نگه داشتن کودکان کوچک در حین مشورت با پزشک دارند، می توانند به راحتی از طریق تلویزیون های هوشمند سامسونگ به خدمات بهداشت از راه دور دسترسی داشته باشند. ما می خواهیم که همه بتوانند به راحتی از خانه به پزشک مراجعه کنند، که معتقدیم نه تنها راحت است بلکه ضروری است.

فناوری فوق پهن باند (UWB) اخیراً توجه بیشتری را در صنعت دستگاه های هوشمند به خود جلب کرده است. مهندس اصلی Haeyoung Jun از تیم تحقیقاتی استانداردهای Samsung Research در مورد اهمیت استانداردسازی UWB و اینکه چگونه می تواند آینده صنعت را شکل دهد صحبت کرد.

Q1. نقش کنسرسیوم FiRa که سامسونگ الکترونی، در سال 2019 با بازیگران کلیدی صنعت تأسیس کرد چیست و چه فعالیت های خاصی انجام می دهد؟

کنسرسیوم FiRa استاندارد قابلیت همکاری و برنامه صدور گواهینامه را توسعه می دهد تا مصرف کنندگان را قادر سازد تا از خدمات ارائه شده توسط فناوری فوق گسترده (UWB) در دستگاه های هوشمند در دستگاه های ساخته شده توسط سازندگان مختلف استفاده کنند.

پس از اینکه کنسرسیوم FiRa در ابتدا تنها توسط چند شرکت از جمله Samsung Electronics تأسیس شد، اکنون بیش از 115 شرکت عضو در تعریف استاندارد قابلیت همکاری با یکدیگر مشارکت دارند. علاوه بر این، FiRa در حال بررسی برنامه‌های کاربردی مختلفی است که از UWB استفاده می‌کنند و با چندین سازمان استاندارد در سراسر صنعت مختلف برای استانداردسازی این برنامه‌ها همکاری می‌کند.

Q2. مایلیم بد،م چرا فناوری UWB اخیراً دوباره جذابیت پیدا کرده است و چگونه به جلو حرکت می کند.

از آنجایی که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات و سازندگان سناریوهای استفاده را با استفاده از اطلاعات مکان نسبی به دست آمده از طریق ارتباط مستقیم بین دستگاه‌های بدون زیرساخت‌های سنگین بررسی می‌کنند، مانع پیاده‌سازی فناوری و برنامه‌های کاربردی UWB کاهش یافته است. همراه با سامسونگ الکترونیک، شرکت های جه، نیز UWB را در دستگاه های خود پیاده سازی می کنند. با افزایش تعداد محصولات دارای قابلیت UWB در بازار، انگیزه ای برای نصب زیرساخت های UWB نیز وجود خواهد داشت. ما پیش‌بینی می‌کنیم که اگر فقط یک یا دو برنامه کاربردی UWB که بازی را تغییر می‌دهند در بازار ظاهر شوند، ا،یستم UWB به سرعت گسترش خواهد یافت.

Q3. می‌خواهیم بد،م عصر جدید ارتباطات بی‌سیم که از طریق استانداردسازی فناوری UWB در نظر گرفته شده است، با جزئیات چگونه خواهد بود.

فناوری UWB به دستگاه‌های شما امکان می‌دهد مکان، از جمله فاصله و جهت، سایر دستگاه‌های UWB را در مجاورت تشخیص دهند. همچنین تراکنش های امن داده ها را بین دستگاه ها و همچنین رابط های داخلی امن را فعال می کند، بنابراین UWB می تواند انواع مختلفی از خدمات مبتنی بر مکان را ارائه دهد که GPS قادر به انجام آن نیست. به ،وان مثال، UWB همان اثر بر،ب گذاری NFC را برای خواننده به ارمغان می آورد، حتی با قرار دادن گوشی هوشمند در جیب یا کیف. با فناوری استاندارد UWB، مصرف‌کنندگان می‌توانند به خدمات راحت جدید در چندین عمود دسترسی داشته باشند.


منبع: https://news.samsung.com/global/qa-speakers-from-sdc22-share-insights-on-samsungs-latest-updates?utm_source=rss&utm_medium=direct